Co zamiast tapety na ścianę w pokoju dziecka? Dekoracja ściany DIY w pokoju dziecięcym

Zamiast kosztownego kładzenia tapety na ścianie, możemy się pokusić o własnoręczne namalowanie na niej wzorów, dzięki czemu zupełnie odmienimy wygląd pokoju dziecięcego bez konieczności większego remontu.

Co namalować na ścianie w pokoju dziecka?

Możliwości jest bez liku. Proponujemy zacząć od prostego wzoru w brzozy, pasującego niemal do każdego pokoju dziecięcego. Szczególnie sprawdzi się w pokoiku w stylu skandynawskim lub leśnym. Prezentowany przez nas wzór nie wymaga zdolności plastycznych i jest naprawdę prosty do wykonania. Dodatkowo białe brzozy rozjaśniają wnętrze i będą stanowić znakomite tło dla różnorodnych elementów dekoracyjnych.

Główne zalety namalowania wzoru na ścianie zamiast tapety:

  • możliwość wykorzystania zalegających resztek farby, starych wałków i pędzli
  • brak konieczności kupowania rolek tapety czy naklejek
  • wybór wielkości powierzchni do stworzenia wzoru (cała ściana lub tylko jej fragment)
  • wzór w białe brzozy rozjaśnia i optycznie powiększa pomieszczenie
  • nie ma potrzeby wyrównywania powierzchni ściany, zamalowywania niedoskonałości itp. zabiegów przygotowawczych, bowiem wzorem w brzozy można zakryć wszelkie widniejące niedoskonałości
Na ścianie w pokoju dziecka zamiast tapety widać okazałe namalowane białe brzozy na szarym tle

Zamiast tapety na ścianie namaluj na niej brzozy według 5 prostych kroków:

  1. Taśmą malarską zabezpiecz brzegi ściany, listwę, sufit i gniazdka elektyczne. W ten sposób wyznaczysz powierzchnię ściany, na której powstanie wzór w brzozy.
Zamiast tapety na ścianie można okleić jej brzegi taśmą malarską i tak przygotowaną dalej ozdabiać farbą

2. Wałkiem maczanym w białej farbie namaluj pionowe pasy od sufitu do podłogi. Tak powstaną brzozowe pnie. Będą one węższe lub szersze, w zależności od tego, jakim dysponujesz wałkiem do malowania. Staraj się nie robić pasów w równych odstępach, wówczas uzyskasz bardziej naturalny efekt.

3. Pędzlem maczanym w białej farbie dorysuj sterczące tu i ówdzie gałązki. Nie przykładaj zbyt wielkiej wagi do tego, by były one rozmieszczone równomiernie.

Zamiast tapety na ścianie zostały namalowane białe pasy wałkiem maczanym w farbie. Na tych pasach namalowano krótkie poprzeczne kreski jako sęki na pniach

4. Maczając pędzel w szarej farbie namaluj na białych brzozach poprzeczne paski. Wedle uznania można również domalować dziuplę lub kilka listków.

Zdarte taśmy zabezpieczające brzegi ściany z wzorem w namalowane brzozy. Na podłodze leżą zrolowane resztki taśmy i gazety zabezpieczające podłogę przed zabrudzeniem

5. Na zakończenie należy usunąć taśmy zabezpieczające brzegi ściany, sufitu i listwy. Po wyschnięciu farby można zawiesić na ścianie obrazki i inne elementy dekoracyjne. Namalowane na ścianie brzozy stają się doskonałym tłem dla ozdobnych ptasich domków, obrazków czy girland.

Zamiast tapety na ścianie zostały na całej jej powierzchni namalowane białe brzozy, które pasują do szarego dywanu w czarne ślady zwierząt leśnych, żółtych budek dla ptaków jako dekoracji ściany, białego stolika i krzesła. Pod ścianą stoi wiklinowy kosz w kształcie misia

Do namalowanych na ścianie białych brzózek będą pasowały wszelkiego rodzaju dekoracje związane z leśnymi zwierzątkami, które dopełnią leśny klimat pokoiku. Warto też wybrać drewniane kolorowe ptaszki lub samodzielnie wykonać filcową ozdobę, według naszej instrukcji.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *