Pokój rodzeństwa – naturalnie i z duszą

Sara Emeriksson jest mamą dwóch małych dziewczynek. Siostry Idun (5,5 lat) i Ilma (3 lata) wspólnie dzielą pokoik z charakterystycznymi dla poddasza skosami. Do nowego pięknego domu w Lekeberg w Szwecji wprowadzili się wiosną 2018 roku. Dom, nie trudno zgadnąć, urządzony jest w stylu skandynawskim. Oglądając zdjęcia budynku, w pierwszej chwili odnosi się wrażenie, że jest on stary, z bogatą historią. Z zewnątrz drewniany z kolorowymi oknami i drzwiami w ciepłej żółtej barwie. W środku zaś sporo naturalnych materiałów.

Łóżka dziewczynek, przez jakiś czas stały w jednym pokoju

Większość mebli to raczej takie z duszą, czyli starych i niezwykle klimatycznych. Wszystko ze sobą współgra i myślimy, że to taki dom i styl w którym większość ludzi czułaby się dobrze. Naturalnie jasno i przestrzennie, więc czego chcieć więcej. Pokoje dziewczynek mieszczą się na poddaszu.

Szafka-bieliźniarka w pokoju dziecięcym to nabytek z Marketplace pomalowana przez mamę dziewczynek

Najpiękniejsze meble z „drugiej ręki”

Centralnym miejscem i najpiękniejszą ozdobą w pokojach dziewczynek są drewniane łóżka ze ślicznymi wezgłowiami, które Sara kupiła z „drugiej ręki”. Śmiała się, że czasami ludzie nie zdają sobie sprawy jakie perełki mają w domu, bo pan od którego kupowała pierwsze łóżko, mówił, że musi sobie je przemalować bo jest stare i zniszczone. Taboret koło łóżka również ma swoją historię, czyli poprzedniego właściciela. Jeden z dywaników, które leżą na podłodze utkała babcia Sary a stolik i krzesełka pamiętają jeszcze jej dzieciństwo. Stoliki nocne są z ikea, ale zostały im zmienione gałki. Nocna lampa z balonem pochodzi z firmy Northlight a ta pod sufitem to Hilma. Prosta ale bardzo efektowna lampa często wybierana w Szwecji właśnie do pokoików dziecięcych. Metalowy stelaż w kształcie elipsy powleczony lnianym abażurem, daje przyjemne miękkie światło.

Dużo naturalnych materiałów tworzy ciepły klimat

Zapraszamy do obejrzenia pokoiku Idun i Ilmy

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *