Toaletki od malucha do nastolatki

Pamietam jak byłam dzieckiem i z pewnym oczarowaniem patrzyłam na ciężką i obłą w kształtach peerelowską toaletka mojej babci, która stała w naszym małym mieszkaniu. Korzystała właściwie z niej cała rodzina i była meblem nie do podważenia swej zasadności istnienia. Ja też z niej korzystałam wykręcając się przed nią w różne strony w za dużych bluzkach i pantoflach mamy.

sklep: Lucyroom

Zatem toaletka to rzecz niebagatelna i trzeba się nad tematem głębiej pochylić, wcześniej zaglądając w potrzeby naszego dorastającego dziecka, które chęć posiadania toaletki zgłasza. Śmiem powiedzieć, że to sygnał dochodzącej do głosu kobiecości, a więc osadzania się w świecie i tworzenia tożsamości. Jeden mebel a takie znaczenie. A więc…
Zaczynając myśleć o toaletce zanim przejrzymy co ma nam rynek meblarski do zaproponowania określmy sobie parę wyznaczników:

  • Kącik, gdzie toaletka będzie stała. To określi nam wymiary miejsca, będziemy wiedzieć czego szukamy, co jest dla nas możliwe. Czy wystarczy nam światło dzienne czy, w przypadku ciemniejszego kącika, warto by pomyśleć o rozwiązaniach typu Hollywood mirror. Myśląc o miejscu zwróćmy uwagę na korelację toaletki z oknem, aby światło dzienne nie odbijało się na tyle  w lustrze, że będzie uniemożliwiało korzystanie z niej. 
  • Wysokość i głębokość. Jeśli nasze dziecko będzie przy toaletce spędzać dużo czasu to warto aby było dobrze dostosowane i pro zdrowotne, tak samo kiedy myślimy o wyborze odpowiedniego biurka. Swoją drogą czasami, z braku miejsca te dwie funkcje zaczynają się ze sobą łączyć.
  • Krzesełko. Podobnie jak przy decyzji o wysokości i głębokości. Jeśli nasza młoda panna ma tendencję do chodzenia wyprostowana jak struna, siedzisko bez oparcia niestraszne jej kręgosłupowi, jeśli zdarza jej się garbić lepszym rozwiązaniem będzie krzesełko z oparciem. 
  • Przechowywanie. Warto zwrócić uwagę czy toaletka ma odpowiednią ilość szufladek i schowków. Jeśli nie ma, to szybki krok do bałaganu. 
  • Haczyki, wieszaki czy inne wystające elementy, jak zakończenia toaletki. Czyli miejsca które pozwalają powiesić torebkę, korale czy łańcuszek. 
  • Blat. Warto zwrócić uwagę z czego jest wykonany. Wyobraźcie sobie zmywanie lakieru do paznokci z drewnianego zaolejowanego blatu… W takim przypadku można położyć o matę zabezpieczającą.

Pomyślenie o tych wszystkich elementach daje nam dużą szansę na to, że toaletka po tygodniu zachwytu
(bo jest śliczna i dokładnie taka jaką chciała młoda dziewczyna) nie stanie się miejscem na odkładanie na nią wszystkiego i będzie kolejną zawalidrogą w przestrzeni pokoju dziecka, niewygodną i nie funkcjonalną.

Skoro mamy określone parametry, które na pewno spowodują, że z bólem serca z kilku modeli zrezygnujemy, to określmy sobie styl, co najbardziej przemawia do wyobraźni dziecka i co wpisuje się stylistycznie w otoczenie oraz oczywiście zasobność naszego konta bankowego. I do dzieła:

Zaczynając od toaletek – zabawek dla bardzo małych księżniczek:

Toaletka do pokoju w motywy chmurek i tęczy www.zielonezabawki.pl
Toaletka, która może spełniać też funkcję nocnego stolika od www.ola4kids.pl
Mobilna toaletka czyli nakładana na biurko lub stolik od www.zielonezabawki.pl
Stolik i toaletka w jednym od www.zielonezabawki.pl
Toaletka od www.ola4kids.pl może też służyć jako stolik do rysowania
Dla wielbicielek “Krainy Lodu” od www.humbi.pl

Poprzez toaletki dla trochę starszych piękności:

Z dodatkowymi lustrami uchylanymi od www.zielonezabawki.pl
Rattanowa w stylu boho od Lucyroom
Toaletka połączona z biurkiem od www.meblodom.pl
Toaletka do różowego królestwa od www.costway.pl

I toaletki dla nastolatki. Temat zupełnie poważny.
Klasyczna toaletka jako osobny mebel.

Elegancka toaletka ze szkatułką na drobiazgi od www.minko.co
Mała toaletka spełniająca funkcję nocnej szafki od www.dkwadrat.pl
Prosta toaletka, która może też być konsolą pokojową czy szafką przy łóżku. Dostępne w www.empik.pl
Urocza i zajmująca mało miejsca toaletka od www.dollo.pl
Toaletka kosmetyczna z tapicerowanym stołkiem www.costway.pl
Toaletkę z firmy www.mirat.eu można również zamawiać w innych wersjach kolorystycznych
Toaletka firmy Mirat z żółtym blatem i czarnymi nogami
Toaletka w romantycznym stylu prowansalskim od Artseries
Toaletka z firmy Meblik posiada certyfikat bezpieczeństwa TÜV
Nowoczesna toaletka ze sklejki z oświetleniem i kolorowym kablem w oplocie z firmy www.zetpety.pl, pasuje do pokoju nastolatek

Zawieszone lustro na ścianie np. z wykorzystaniem konsoli. To również dobre rozwiązanie kiedy mamy nietypowe miejsce do zagospodarowania. Lustro możemy zamówić u szklarza na wymiar.

Konsola od www.idealdesign.pl

Czasami wystarczy kupić samą nadstawkę na biurko czy stolik.

Metalowe stojące lustro z oświetleniem LED od www.beliani.pl

A na sam koniec toaletka DIY, na specjalne zamówienie. Wyzwanie niebagatelne, bo Zosia właścicielka toaletki, kiedy zgłosiła jej potrzebę była na etapie szykowania się na studia z charakteryzacji. I tak powstała toaletka Hollywood mirror. Dumny tata, szczęśliwa córka i happy end.

Wiszące lustro z oświetleniem wykonane własnoręcznie przez zdolnego tatę

Monika Samoraj

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *