Pokój 7-letniego Natana, wielkiego fana klocków LEGO

Pokój siedmioletniego Natana został w całości zaprojektowany i urządzony przez jego zdolną mamę. Pomieszczenie ma kształt prostokąta o powierzchni około 12 metrów kwadratowych. Pani Agacie zależało na tym, by wystrój pokoju był zgodny z zainteresowaniami syna, stąd pomysł na motyw LEGO. Natan jest naprawdę wielkim fanem tych duńskich klocków! A ponieważ dzieci szybko rosną i czasem dynamicznie zmieniają im się zainteresowania, powstała idea, by ściany, podłoga i meble były neutralne, zaś motyw przewodni widoczny był jedynie w dodatkach. Dzięki temu w przyszłości szybko i łatwo można będzie zmienić wygląd pokoju.

Zbliżenie na 3 obrazki na ścianie w pokoju chłopca. Obrazki w tonacji czarno-białej w czarnych ramkach przedstawiają schematy ludzików lego
Lóżko w pokoju chłopca na którym leży żółta poduszka w kształcie głowy ludzika lego

W czym najlepiej przechowywać klocki LEGO?

Natan (jak na prawdziwego fana LEGO przystało) ma sporą kolekcję klocków. Uwielbia też zbierać figurki Super Zings, dlatego w pokoju aż roi się od pudeł i pudełek (w kształcie klocków i głów LEGO) na różne dziecięce kolekcje.

Zbliżenie na półkę, gdzie znajdują się pojemniki na klocki w kształcie lego
Panoramiczny widok na pokój chłopca z motywem lego.

Kącik do nauki w pokoju miłośnika LEGO

Natan w tym roku rozpoczął swą przygodę ze szkołą, dlatego obecnie bardzo ważnym miejscem w jego pokoju jest wygodne krzesło obrotowe i biurko. Na nim znajdują się tematyczne pojemniki i pudełka na kredki i plastyczne akcesoria. Większość z nich pochodzi z Allegro, Smyka i Lidla. Nad biurkiem wisi duża tablica z IKEA na notatki, flamastry, słuchawki i inne gadżety. Obok biurka znajdują się wieszaki LEGO na plecak oraz worek gimnastyczny.

Biurko w pokoju chłopca z motywem lego
Na ścianie w pokoju chłopca czarna naklejka w kształcie ludzika lego. Szafa i regał w kolorystyce biało-szaro-żółtej

Meble, które idealnie wpisują się w kolorystykę pokoju LEGO

Poza biurkiem w pokoju chłopca znajduje się jeszcze duża szafa na ubrania i zabawki. Obok stoi regał na książki (czytanie to kolejna pasja Natana) oraz komoda na gry i kolorowanki. Meble Vox znakomicie wpisują się kolorystycznie do pokoju chłopca z motywem klocków LEGO. Ściany ozdobione zostały plakatami LEGO w czarnych ramkach. Natan uwielbia swój pokój. Najczęściej spędza w nim czas malując, układając klocki, bawiąc się figurkami oraz czytając książki i rozwiązując matematyczne łamigłówki.

Komoda i półki na ścianie, wszystko pasuje do motywu pokoju lego
Szafa i regał w kolorystyce biało-szaro-żółtej pasuje do pokoju chłopca z motywem lego

Dodatki LEGO DIY w pokoju Natana

Cała rodzina lubi spędzać czas kreatywnie, dlatego niektóre dodatki w pokoju Natana zostały wykonane ręcznie wspólnymi siłami. Przykładem jest lampka LEGO wycięta ze sklejki oraz portret rodzinny zrobiony z ludzików LEGO. Na szafie stoi duży napis LEGO, który Natan złożył samodzielnie z klocków. W przyszłości rodzice chłopca planują jeszcze ozdobić ścianę przy łóżku panelami akustycznymi w kształcie klocków LEGO i dokupić więcej pudełek, bo przecież klocków wciąż przybywa. 

Zbliżenie na czarną ramkę w której umieszczono rodzinę zrobioną z ludzików lego
Nad łóżkiem obrazki w ramkach i lampka w kształcie głowy ludzika lego

Pokoik Natana z motywem klocków LEGO można zobaczyć na profilu instagramowym jego mamy @PasjeAgaty. Zachęcamy również do zainspirowania się innymi naszymi artykułami z cyklu Inspiracje i wizyty.

S.M.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *