Motywy pokoi

Pokój dla dziecka z motywem dinozaurów

Czy wasze dziecko też należy do grupy miłośników dinozaurów i na każdym kroku słyszycie, że chce mieć dinozaurowy pokój? Jeśli już od dłuższego czasu zastanawiacie się nad urządzeniem pokoju dziecka z wykorzystaniem motywu dinozaura, ale jednak odwlekacie ten moment w czasie, bo nie wiecie, od czego zacząć, to mamy nadzieję, że ten artykuł stanie się dla was inspiracją.

Podpowiadamy, jak wprowadzić dinozaury do pokoju dziecka

Dużo elementów dekoracyjnych do pokoju dziecka z motywem dinozaura znajdziemy u @dinorawkids

Niemal pewne jest, że w którymś momencie swojego życia, wasze dziecko zaciekawi się światem dinozaurów.  Czasem jest to zafascynowanie chwilowe, które niebawem minie, wyparte przez nowych bohaterów z bajek. Jednakże dość często bywa tak, że świat dinozaurów wciąga pociechy do tego stopnia, że stają się one jego pasją nawet przez wiele lat. Zdarza się, że maluch nie umie jeszcze wymienić nazw dni tygodnia i wciąż myli własny adres zamieszkania, którego zresztą tak pieczołowicie go uczymy, ale bez namysłu potrafi nazwać oglądane w książeczce poszczególne gatunki dinozaurów ,,Ooo! Ten cio źjada tlawe to jeśt diplodok, a ten cio lata to się naziwa ptelodaktyl i ma taaakie duzie śksidła”.

Ikea oferuje szeroki wachlarz możliwości wykorzystania motywu dinozaura do pokoju dziecka

Bywa, że zainteresowania dziecka tematem dinozaurów kończą się na zebraniu kilku figurek, książeczek czy puzzli, ale równie często zdarza się, że przy każdej możliwej okazji słyszymy ,,Mamo, ja chcę mieć dinozaurowy pokój, dinozaurowe łóżko” itd.

Motyw dinozaurów w pokoju dziecka wspaniale komponuje się wraz z roślinami, co możemy zobaczyć u @_husvika

Jeśli zdecydujemy się spełnić marzenie naszego dziecka, możemy pójść na całość i stworzyć istny prehistoryczny pokój, począwszy od tapety i mebli w kształcie dinozaurów. Istnieje jednak wówczas ryzyko, że tak urządzony pokoik w dość szybkim czasie może się znudzić lub nasza latorośl za chwilę może zmienić kierunek swych zainteresowań i zażyczyć sobie np. pokoju piłkarskiego… Dlatego podpowiemy, jak bez radykalnych zmian, skupiając się jedynie na dodatkach i wprowadzając kilka sprytnych rozwiązań, uzyskać dinozaurowy pokoik, który na pewno zachwyci naszą pociechę. 

Szkolny pokoik siedmioletniego chłopca, którego ulubionym motywem są dinozaury. Fot. Justyna Czopik
Łóżko ozdobione pościelą z motywem dinozaurów na pewno przywoła pełne przygód sny @dinorawkids

Jeśli ściany pokoju dziecka były niedawno malowane i nie mamy ochoty oklejać ich tapetą, z powodzeniem możemy wykorzystać dużą naklejką z wizerunkiem dinozaura lub kilka mniejszych naklejek.

Ciekawą alternatywą dla naklejek z motywem dinozaurów są efektowne dekoracje ze sklejki @cutitnow.pl

Na ścianie dobrze będą się też prezentowały plakaty lub obrazki z wizerunkami dinozaurów. Ich niewątpliwym plusem jest to, że jeśli tylko zechcemy, wówczas szybko możemy wymienić zawartość ramki.  W formie ciekawej dekoracji do zawieszenia, sprawdzą się również materiałowe lub drewniane proporczyki z sylwetami charakterystycznych gadów.

Dywan oraz baldachim na łóżko z motywem dinozaurów znajdziecie w Ikea

W sklepach internetowych, jak również stacjonarnych, dostaniemy szeroki wybór tekstyliów z motywem jurajskiego świata. Poczynając od zasłon i pościeli, a kończąc na poduszkach, narzutach i dywanach. Znajdziemy też wiele ciekawych rozwiązań, jeśli chodzi o pojemniki do przechowywania klocków i zabawek. Od plastikowych pojemników po drewniane skrzyneczki, tekstylne kosze i ozdobne worki. Nawet tak popularne i spotykane niemal w każdym dziecięcym pokoiku kallaxy, w prosty sposób mogą nabrać dinozaurowego sznytu.

Jak ozdobić pudełka na zabawki do dinozaurowego pokoju dowiesz się w zakładce ,,Zrób to sam”  

Urządzając pokoik dziecka warto pokusić się o kilka unikatowych rozwiązań czy pomysłów na własnoręcznie wykonane drobiazgi. Wnętrze zyska wówczas niepowtarzalny, indywidualny charakter. Stemplami w kształcie dinozaura szybko ozdobimy powierzchnię szafy lub fragment ściany. Jeśli mamy kilka nadprogramowych lub delikatnie uszkodzonych figurek dinozaurów, możemy z nich wykonać gałki do komody, wieszaczki lub ozdobną ramę lustra czy lampkę nocną. Po doklejeniu do figurek kawałków listewek powstaną praktyczne podpórki do książek. Tutaj naprawdę możemy puścić wodze fantazji, a nasz kilkulatek zapewne ochoczo będzie nam w tym pomagał.

Pomysł, jak urządzić pokój dla chłopca możecie podejrzeć u @hej_sylwi

Dodajmy jeszcze, że dopełnieniem  pokoju z motywem dinozaurów może być wszelkiego rodzaju bujna roślinność. Nawet, jeśli to miałby być tylko jeden okazały kwiat doniczkowy stojący przy oknie, zawieszone pod sufitem paprocie i bluszcze albo na łóżku poduchy w kształcie liści.

Borys lubi się bawić dinozaurowymi figurkami w swoim dinozaurowym pokoju @b.jak.boski.borys

Tworząc pokoik dziecka i organizując jego przestrzeń, kierujmy się głównie tym, by maluch czuł się w nim dobrze i chętnie spędzał w nim czas.  

Kluczem do urządzenia pokoju dziecka, które jest fanem pradawnych gadów, są dodatki z motywem dinozaurów @dinorawkids

Tekst: Sylwia Milewska

1 Comment

  1. Z szacunkiem i podziwem ślędzę twego bloga, uważnie czytam wszystkie posty, to jest dobra i właściwa droga budować dydaktyczne „mosty”.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Motywy pokoi

0 %