Pokój Filipa – chłopca, który uwielbia dinozaury

Pokój 4-letniego Filipa przeszedł kapitalną metamorfozę w czasie, gdy chłopiec spędzał wakacje u babci. Była to dla niego ogromna niespodzianka, ponieważ swój nowy pokój zobaczył dopiero po powrocie do domu. Teraz wiekszą część czasu spędza na zabawie właśnie w swoim pokoiku, nie mogąc się nim nacieszyć.

Pokój chłopca w dinozaury zasłona w niebieskie dinozaury, niebieskie ściany, dywan w ślady dinozaurów
ściana w szablon dinozaura, szafka metalowa ikea, figurki dinozaurów

Pokój chłopca nie jest wielki bo ma zaledwie 10 metrów kwadratowych. Rodzicom zależało na maksymalnym wykorzystaniu potencjału pokoju, dlatego z prośbą o projekt zwrócili się do Agnieszki Huang z Projektowanie Wnętrz.

W sposób oczywisty na motyw przewodni pokoju chłopca wybrano dinozaury, bo to ulubione zabawki Filipa. Ale tylko te z oryginalnej serii Jurassic World, bowiem inne mogłyby zupełnie nie istnieć dla małego fana pradawnych stworów.

Naklejka szkielet dinozaura nad łóżkiem w kształcie domku w pokoju chlopca
niebieska ściana w pokoju chłopca, realistyczne figurki dinozaurów, półka w kształcie ciężarówki na samochody resoraki

Jedyne co pozostało z poprzedniego pokoju to łóżko i wysoki biały regał, który stoi przy drzwiach. Szkoda było wymieniać łóżko na inne, ponieważ było nowe i Filip jeszcze nigdy w nim nie spał. Ważne było zorganizowanie miejsca do przechowywania zabawek, szczególnie, że niektóre figurki dinozaurów ze zbiorów chłopca mają nawet metr długości! Na szczęście nie było konieczności wstawiania do pokoju szafy na ubrania, bo te znajdują się we wspólnej garderobie. Zielone szafki, z drucianą kratką w drzwiczkach, to meble uniwersalne, które sprawdzą się również w pokoju nastolatka a przede wszystkim są niezwykle pojemne.

Zdjęcie panoramiczne na pokój chłopca. Regały z pudełkami zabawek, łóżko w kształcie domku, dywan okrągły śladowisko dinozaury
Zbliżenie na łóżko domek i biurko rosnące w pokoju chłopca. W oknie szare rolety i zasłona w dinozaury

Wszystkie meble w pokoju chłopca (poza łóżkiem) pochodzą z Ikea. Farby użyte we wnętrzu to Beckers – Mellow i Midnight. Większość dodatków została zakupiona na Allego (poza girlandą lampek w kształcie dinozaurów, te zostały znalezione na Aliexpress). Całości dopełnia dywan w ślady łap dinozaurów ze sklepu NOYA Design. Pani Paulina nie planuje na razie żadnych zmian we wnętrzu, bo wszystko idealnie ze sobą współgra. Jedynie zamierza jeszcze dokupić pasujący komplet pościeli i zasłon na zmianę.

okrągły dywan w pokoju chłopca w kolorze beżowym ze wzorem w ślady dinozaurów
Namalowane na ścianie czarne dinozaury, lampki- girlanda w kolorowe dinozaury

Pani Paulina, jest zachwycona efektem końcowym dinozaurowego pokoiku syna. Wymagał on sporego nakładu pracy, bo np. malowanie dinozaurów na ścianie z wykorzystaniem szablonów zajęło 3 dni, ale warto było. Spytaliśmy, co w pokoju chłopca podoba jej się najbardziej:

Zadowolona jestem ze wszystkiego. Pokój na żywo prezentuje się pięknie! Nie mogę wybrać jednej rzeczy, zachwycam się całością. A najwięcej szczęścia daje mi radość Filipa!
Syn opowiada wszystkim, że jak był u babci na wakacjach, to Mikołaj przyleciał i zrobił mu nowy pokój. Niech więc tak zostanie, skoro taką teorię sobie wymyślił i daje mu ona mnóstwo uciechy.
Widok na pokój chłopca z góry. Lampa ażurowa z ikea, wiszące półki na książki w pokoju dziecka

Wszystkim, którzy chcieliby urządzić dinozaurowy pokój dla swego dziecka, polecamy też nasz artykuł pełen inspirujących porad.

S.M.


You may also like

1 Comment

  1. […] poszukiwaniu inspiracji zapraszamy również do pokoju Filipa – wielkiego fana […]

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *