Jak szybko ozdobić pudełka w dziecięcym pokoju

Dinozaury to jeden z najpopularniejszych motywów, jakie możemy zobaczyć w pokojach dziecięcych. Wystarczy kilka chwil, by zwykłe pudełka z sieci Ikea przekształcić w niepowtarzalną dekorację pokoju dla wielbicieli prehistorycznych gadów.

Wybierzmy z dzieckiem, jakie dinozaury ozdobią pudełka na zabawki kallax

Zarówno maluchy jak i starszaki fascynują się światem dinozaurów, które mimo, że wyginęły przed wiekami, to wciąż rozbudzają wyobraźnię najmłodszych. Nic więc dziwnego, że tak chętnie urządzamy pokoiki pociech dekorując je wizerunkami Diplodoka, Mozazaura czy nawet groźnego Tyranozaura. Co prawda na rynku mamy szeroki wybór dodatków do pokoju dziecka, gdzie na tapetach, pościeli, dywanach czy meblach zobaczymy motyw dinozaura, to jednak my zachęcamy do kreatywności i własnoręcznego ozdobienia popularnych pojemników na zabawki.

Biały regał z pudełkami ozdobionymi dinozaurami, w tle ściana w pokoju dziecka z naklejkami w dinozaury, aranżacja kącika zabaw w pokoju dziecka
Najbardziej popularne i niedrogie pojemniki do przechowywania zabawek to Kallax z Ikea

Wykonajmy wraz z dzieckiem ozdobne pojemniki na zabawki

Jakaż to będzie frajda dla malucha, gdy razem z nami najpierw będzie wybierać kształt swojego ulubionego dinozaura, a potem pieczołowicie wypełniać mazakiem odrysowany przez nas jego kontur. Podpowiemy tylko, że wraz z dzieckiem możemy podjąć decyzję co do tego, czy chcemy by narysowane przez nas dinozaury były czarnobiałe, czy może użyć do tego zadania wszystkich kolorów pisaków i stworzyć naprawdę barwny świat jurajski. W zależności od wieku i możliwości manualnych malca, zachęcamy do angażowania go w prace na każdym etapie dekorowania (od wybierania motywu, przez wycinanie, odrysowywanie po kolorowanie czy dorysowywanie dodatkowych elementów jak kamienie, rośliny czy ślady dinozaurów). Jednego jesteśmy pewni, własnoręcznie pomalowane pudełka nie tylko będą zdobić pokój dziecka, ale również zachęcać do utrzymywania porządku w zabawkach.

Potrzebne będą:

  • wydrukowane kontury ulubionych dinozaurów
  • nożyczki 
  • jednokolorowe pudełka (kallax)
  • wodoodporny cienkopis do odrysowania konturów
  • czarny marker (lub markery w różnych kolorach)

Sposób wykonania:

Pojemniki na zabawki kallax z namalowanymi dinozaurami DIY
  • Wytnij wybrane sylwetki dinozaurów, będą one naszymi szablonami.
  • Ułóż na pudełku szablony dinozaurów. Na tym etapie planujemy, w jakim układzie chcemy je na pudełku rozmieścić.
  • Posługując się cienkopisem, kolejno odrysuj sylwetki dinozaurów. 
  • Narysowane kontury starannie wypełnij markerem, starając się nie wychodzić za linię. Można również dorysować dodatkowe elementy, jak rośliny czy pozostawione ślady łap dinozaurów.

Zachęcamy również do własnoręcznego ozdobienia papierowych pojemników na zabawki.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *