Jak ozdobić pojemnik na zabawki do pokoju dziecka

Chyba wszystkim rodzicom jest doskonale znany problem wiecznie porozrzucanych i walających się pod nogami zabawek w pokoju dziecięcym. By ułatwić maluchowi nabycie umiejętności porządkowania swoich bibelotów i tym samym uniknąć wielu nerwów wynikających z ciągłego potykania się o klocki, figurki czy pluszaki, warto zaopatrzyć się w odpowiednią ilość pojemników do przechowywania dziecięcych skarbów.

Jako pojemniki na zabawki sprawdzą się wszelkiego wszelkiego rodzaju kosze, skrzynki czy pudełka. W ostatnim czasie coraz popularniejsze w dziecięcych pokojach stają się tekstylne oraz tekturowe worki do przechowywania zabawek. Papierowe worki to na pewno ciekawy sposób na okiełznanie zabawkowego bałaganu. Pokażemy, jak własnoręcznie ozdobić taki worek, by powstał z niego pojemnik na zabawki DIY.

Pojemnik na zabawki w pokoju dziecka, duży papierowy worek, dywan dziecięcy z motywem drogi

Papierowe worki zostały wykonane z kilku warstw tektury i wbrew pozorom są naprawdę wytrzymałe i do tego ekologiczne, bo całkowicie biodegradowalne. Na pewno sprawdzą się w przypadku przechowywania pluszaków czy innych sporych zabawek. Takie worki bez problemu kupimy w większym sklepie papierniczym lub w Internecie. Ich zaletą jest stosunkowo niewielka cena i możliwość wyboru spośród kilku rozmiarów.

Papierowy worek możemy w łatwy sposób spersonalizować lub ozdobić ulubionym motywem naszego dziecka. Wówczas poza praktyczną funkcją przechowywania, papierowy pojemnik na zabawki stanie się również ozdobą dziecięcego pokoju. Na przykładzie worka ze wzorem w traktory pokażemy, jak w prosty sposób możemy własnoręcznie go ozdobić. Tak wykonany worek na pewno sprawdzi się w pokoju dziecięcym z motywem drogi czy pojazdów.

worek papierowy jako pojemnik na zabawki, potrzebne materiały do wykonania ozdoby

Potrzebne nam będą:

  • papierowy worek w wybranym przez nas rozmiarze
  • czarny marker
  • kalka do odrysowywania wzoru i ołówek
  • wydrukowany szablon (motyw, którym chcemy ozdobić worek)
  • farby akrylowe lub różnokolorowe markery/zakreślacze
Etapy odrysowywania wzoru na worku na zabawwki do pokoju dziecka

Sposób wykonania papierowego ozdobnego pojemnika na zabawki:

1.Rozłóżmy worek na płaskiej powierzchni i zaplanujmy rozmieszczenie na nim wzoru. Za pomocą kalki i ołówka starannie odrysujmy kontury wybranego wzoru. Należy powtórzyć tę czynność tyle razy, ile ma się pojawić na worku powtórzeń wzoru.

etapy wykonania pojemnika na zabawki diy

2. Odłóżmy kalkę i szablon na bok, a następnie czarnym markerem obrysujmy kontury wzoru, który został naniesiony za pomocą kalki. Nie należy się przejmować, jeśli linia wyjdzie krzywo lub wyjedzie poza zaznaczony kontur. W miejscach wymagających poprawki można narysować markerem grubszą korygującą linię markerem, dzięki czemu wzór zyska większą wyrazistość.

Prawie skończona dekoracja na papierowym pojemniku na zabawki do pokoju dziecka

3. Każdy naniesiony za pomocą kalki element wzoru należy obrysować po konturze czarnym markerem. Wybierzmy elementy, które możemy zamalować na czarno markerem (w tym przypadku koła i błotniki traktorów).

wzór w traktory narysowany na pojemniku do przechowywania zabawek

4. Gdy wszystkie odrysowane kalką elementy zostały obrysowane czarnym markerem, wówczas możemy zakończyć pracę i pozostawić pojemnik na zabawki w wersji czarno-bialej.

Efekt końcowy wykonanego worka na zabawki

5. Gdy zdecydujemy się na kolorowy wzór na worku do przechowywania zabawek, wówczas pomalujmy elementy według uznania. Tak ozdobiony worek jest gotowy do nadania mu pożądanego kształtu i napełnienia jego wnętrza dziecięcymi zabawkami. W podobny sposób możemy ozdobić kilka worków, które nie tylko będą służyły do przechowywania zabawek, ale także ozdobią dziecięcy pokoik.

Aranżacja dziecięcego pokoiku, gdzie stoją dwa papierowe pojemniki na zabawki, żółty dziecięcy rowerek, drewniany stolik i krzesełko. Na podłodze leży dywan dziecięcy z motywem drogi i ulic

Warto zobaczyć również, jak w łatwy sposób ozdobić popularne pudełka na zabawki do regału Kallax .

S.M

You may also like

1 Comment

  1. […] Zachęcamy również do własnoręcznego ozdobienia papierowych pojemników na zabawki. […]

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *