Wykonanie ozdób świątecznych DIY jest świetnym sposobem na kreatywne spędzenie czasu razem z dzieckiem

Przedświąteczny czas wspólnie spędzony na robieniu ozdób świątecznych zaowocuje nie tylko udekorowaniem wnętrza, ale pomoże również stworzyć świąteczny nastrój. Dlatego mimo zabiegania w przedświątecznym okresie warto wygospodarować nieco czasu na wspólne przygotowanie ozdób świątecznych.

Dlaczego warto robić ozdoby świąteczne DIY?

W grudniu, w sklepach czy kiermaszach świątecznych, mamy do wyboru masę przepięknych dekoracji, bombek i misternych rękodzieł. Żadne jednak ozdoby świąteczne nie cieszą tak bardzo, jak te zrobione wspólnymi siłami w rodzinnym gronie. Któż z nas nie pamięta wieczorów z własnego dzieciństwa, kiedy z ekscytacją malowało się złotą farbą orzechy włoskie lub sklejało długie łańcuchy z pasków kolorowego papieru?

Ozdoby świąteczne możemy zrobić z tego, co znajduje się w każdym domu

Poniżej prezentujemy efektowne ozdoby świąteczne, które łatwo możemy zrobić z materiałów znajdujących się w każdym mieszkaniu. Wykonanie tych prostych ozdób i dekoracji świątecznych wraz z dzieckiem to znakomity sposób na kreatywne spędzanie czasu w rodzinnym gronie.

Choinka na ścianie z kawałków taśmy

Jeśli w pokoju dziecka (lub w innej części mieszkania) dysponujemy kawałkiem pustej przestrzeni na ścianie, warto pokusić się o wykonanie na niej ozdoby świątecznej DIY. Wystarczy przykleić do ściany paski zwykłej taśmy, by stworzyły kształt choinki. Do ozdoby wykorzystajmy wycięte z papieru śnieżynki i białą gwiazdę. Jeśli zależy nam, by po zdjęciu naszej dekoracji świątecznej DIY nie pozostał na ścianie najmniejszy ślad, użyjmy do przymocowania śnieżynek masy mocującej (dostępnej w sklepach papierniczych) zamiast kleju.

Ozdoby świąteczne DIY- ściana pokazana przed i po udekorowaniu
Etapy naklejania śnieżynek na scianie, pokazanie krok po kroku jak zrobić ozdoby świąteczne DIY
Ozdobę świąteczną na ścianie z przyklejonych pasków taśmy i papierowych śnieżynek jesteśmy w stanie wykonać w ciągu niespełna godziny

Instrukcja wykonania papierowych śnieżynek wycinanych nożyczkami z kółek papieru
Wycinanie papierowych śnieżynek to frajda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych
Ozdoba świateczna- dekoracyjna gwiazda z arkusza papieru, pokazane jak zrobić ją krok po kroku
Gwiazda zrobiona z papieru do pieczenia złożonego w harmonijkę to dobry przykład na to, że ozdoby świąteczne DIY możemy zrobić z tego, co mamy w domu

Choinka na ścianie z kawałków papieru do pakowania prezentów

Na pewno w domu zalegają nam kawałki papierów do pakowania prezentów, jako pozostałości po poprzednich świętach. Wykorzystajmy je do zrobienia ozdoby świątecznej w pokoju dziecka.Wyciętą choinkę oraz papierowe gwiazdki lub kokardy warto przykleić do ściany masą mocującą lub specjalnymi taśmami, które będziemy mogli potem odkleić bez pozostawiania śladów. Zaprośmy do pomocy dziecko. Niech przykleja ozdobne gwiazdki tak, jak chce, przecież nie muszą być rozmieszczone w równych odstępach!

Ozdoba świąteczna w postaci papierowej choinki przyklejonej do ściany. Widzimy efekt końcowy porównany z wcześniejszą pustą ścianą
Ściana w pokoju dziecięcym ozdobiona papierową choinką nabierze świątecznego klimatu
Instrukcja, jak zrobić papierowe gwiazdki - ozdobę świąteczną DIY
Papierowe gwiazdki wykonane z pasków wyciętych z tekturki po ręcznikach papierowych można wykorzystać do ozdobienia choinki zarówno tej z papieru, jak i żywej

Choinka z łańcucha

Pomysłowa i prosta do wykonania ozdoba świąteczna – stojąca choinka, powstała z kawałków drewna, tektury i łańcucha. Instruktaż jak zrobić taką choinkę krok po kroku znajdziemy na profilu instagramowym @domek_w_enklawie. Jeśli nie mamy brzozowych kawałków drewna na stelaż choinki, bez problemu możemy je zastąpić drewnianym stojakiem na ręcznik papierowy.

Ozdoba świąteczna - choinka z łańcucha pokazana, jak ją zrobić krok po kroku
Pomysł na choinkę – ozdobę świąteczną DIY pochodzi z profilu instagramowego @domek_w_enklawie

Pamiętajmy, że ręcznie zrobione ozdoby świąteczne nie muszą być idealne. Ważne, że samo działanie przyniosło nam wiele radości, a ich widok będzie cieszył oczy w świąteczny czas. Więcej pomysłów na świąteczne dekoracje, które można wykonać razem z dzieckiem znajdziecie tutaj.

S.M.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *