DIY – lampka nocna muchomor do leśnego pokoiku dziecka

Lampka nocna to element, który nie tylko zdobi dziecięcy pokój, ale przede wszystkim pełni w nim funkcję praktyczną, jako dodatkowe źródło światła. Niejednokrotnie to właśnie od delikatnego światła nocnej lampki rozpoczyna się codzienny rytuał usypiania, którego powtarzalność daje dziecku poczucie bezpieczeństwa.

Lampka nocna jest nieocenionym dodatkiem zarówno w pokoju maluszka, jak i nieco starszego dziecka. Przytłumione światło, jakie daje nocna lampka nie jest rażące w oczy, jak w przypadku oświetlenia głównego. Staje się naszym sprzymierzeńcem w trakcie nocnego wstawania na karmienie czy skorzystanie z toalety. Wieczorem ułatwia zasypianie tworząc w pokoju przytulną atmosferę i jest prawdziwym wybawieniem, jeśli nasz maluch boi się spać w zupełnej ciemności.

Lampkę nocną możesz wykonać samodzielnie postępując według naszych wskazówek

Własnoręczne wykonanie lampki nocnej z motywem muchomorka nie będzie wymagało od nas ogromu pracy i nie zajmie zbyt wiele czasu. Za to efekt będzie cieszył przez długi czas i możemy być pewni, że wykonana przez nas lampka jest jedynym i niepowtarzalnym egzemplarzem. Wszystkie materiały potrzebne do wykonania na pewno znajdziemy w domu, dlatego poza dobrymi chęciami w zasadzie niczego więcej nam nie potrzeba. Jeśli lampka nocna będzie ozdobą pokoju kilkulatka, zaprośmy go do wspólnej pracy! Będzie to doskonała okazja do zabawy i kreatywnego spędzenia czasu. A może zamiast lampki z muchomorem powstanie lampka z lasem sosnowym lub z biedronką? Puśćmy wodze fantazji!

Materiały potrzebne do wykonania lampki nocnej muchomor:

 • duży słoik po ogórkach
 • pędzle
 • farby akrylowe w kolorach: czerwony, biały, zielony
 • ok. 0,5 m czerwonej lub dowolnej wstążki
 • łańcuch lampek ledowych
Materiały potrzebne do wykonania lampki nocnej ze wzorem muchomora
Do zrobienia lampki nocnej możemy wykorzystać materiały, które na pewno znajdą się w każdym domu

Sposób wykonania:

 • Za pomocą pędzla namaluj czerwoną farbą linię, która będzie stanowić dolną krawędź kapelusza muchomora. Linia powinna przebiegać mniej więcej w połowie wysokości słoika.
 • Odłóż na chwilę pędzel z czerwoną farbą. Czystym pędzlem namaluj kropki używając w tym celu białej farby. Nie muszą być równej wielkości, ani w takich samych odstępach. Nasz muchomor zyska indywidualny charakter dzięki temu, że kropki nie będą identyczne.
Wzór na lampce nocnej rozpoczyna się od czerwonej linii namalowanej poziomo
Czerwona linia i namalowane białe kropki nie muszą być idealnie równe, dzięki temu nasza lampka nocna będzie unikatowa
 • Nabierz na pędzel białą farbę i namaluj nogę grzybka. Zdecyduj według uznania, czy nóżka ma być cieńsza czy grubsza. A może domalujesz grzybkowi jeszcze blaszkę?
 • Sięgnij po pędzel, którym była malowana czerwona linia tworząca dolną krawędź kapelusza muchomora. Czerwoną farbą wypełnij przestrzenie pomiędzy białymi kropkami. W ten sposób powstanie kapelusz muchomora.
Wypełnianie czerwoną farbą przestrzeni pomiędzy białymi kropkami tworzy wzór muchomora na lampce nocnej
Możemy poprosić dziecko o namalowanie białych kropek na lampce nocnej, co na pewno sprawi maluchowi frajdę
 • Pędzlem maczanym w zielonej farbie namaluj wokół muchomorka źdźbła trawy. Odstaw słoik, by farba dobrze wyschła.
 • Lampka z motywem muchomorka jest już prawie gotowa! Gdy farba na słoiku całkowicie już wyschnie, zawiąż wstążkę zasłaniając gwint słoika. Do środka włóż łańcuch lampek ledowych.
Zwieńczenie pracy nad lampką nocną to domalowanie trawy i zawiązanie wstążki
Gdy muchomor na lampce nocnej jest już gotowy, pozostaje zadbać o szczegóły, jak domalowanie trawy, zawiązanie ozdobnej wstążeczki i włożenie do środka słoja lampek ledowych

Na koniec znajdź odpowiednie miejsce dla lampki nocnej z motywem muchomorka i ciesz się gotowym efektem! Jeśli zainspirujesz się naszą propozycją i wykonasz własną lampkę nocną, koniecznie pochwal się efektem i prześlij nam zdjęcie!

Lampka nocna Muchomor stojąca w pokoju dziecięcym obok łóżka, na którym piętrzą się pluszowe zabawki
Lampka nocna z własnoręcznie namalowanym czerwonym muchomorem na pewno ożywi dziecięcy pokoik i nada mu leśnego klimatu

Projekt i wykonanie: Sylwia Milewska

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *