Kuchnia dla dzieci zostanie całkowicie odmieniona po wprowadzeniu kilku naszych prostych wskazówek

Kuchnia dla dzieci, szczególnie maluchów (ale też przedszkolaków i często starszaków), to jedno z ulubionych miejsc zabaw. Na szczęście już dawno skończyły się czasy, gdy kuchnia dla dziecka była przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek. Przecież wszystkie nasze szkraby z zapałem wchodzą w zabawy związane z czynnościami kuchennymi. Rozkładają talerzyki i mieszają drewnianą łychą w garze „gotując” z klocków ziupke dla mamy czy pluszowych misiów. Psycholog dziecięcy powie, że zabawy nawiązujące do czynności kuchennych bazują na obserwacji zachowań dorosłych i są ważnym treningiem umiejętności samodzielności oraz nabywania kompetencji społecznych. Natomiast każdy opiekun dziecka wie, że zabawy ,,w kuchnię” to gwarancja wesoło spędzonego czasu na wspólnym gotowaniu.

Zwykłą kuchnię dziecięcą ze sklepu możemy w prosty sposób przerobić, by stała się nie tylko ulubionym miejscem zabaw, ale również ozdobą pokoiku

Przedstawimy kilka wskazówek, jak zwykłą kuchenkę z Ikea przerobić na styl vintage, by nie tylko służyła do zabawy, ale też zdobiła dziecięcy pokój.

Kuchnia dla dzieci drewniana pokazana w dwóch ujęciach, po lewej przed przerobieniem, po prawej po przerobieniu

Kuchnia dla dziecka drewniana – Krok 1

W kuchence drewnianej odkręć i zdemontuj wszystkie możliwe elementy. Usuń zabrudzenia i ewentualne naklejki z powierzchni kuchni drewnianej.

Kuchnia drewniana dla dziecka po odkręceniu drzwiczek i wyjęciu półek

Kuchnia dla dziecka drewniana – Krok 2

Pomaluj całą kuchenkę (oraz zdemontowane drzwiczki) wybranym kolorem farby przeznaczonej do drewna (my użyliśmy farby kredowej).

Szkielet kuchni dla dzieci po pomalowaniu miętową farbą

Kuchnia dla dziecka drewniana – Krok 3

Po pomalowaniu drzwiczek kuchenki wymień plastikowe uchwyty na drewniane (dostępne w marketach budowlanych lub Internecie). Na szybki naklej kawałek arkusza rattanu, szarego płótna lub tapety o wyrazistym wzorze.

Drzwiczki do kuchni dla dzieci przerobione w stylu vintage

Kuchnia dla dziecka drewniana – Krok 4

Przykręć wszystkie zdemontowane wcześniej elementy. W miejsce plastikowych pokręteł przymocuj drewniane meblowe gałki. Rustykalną zasłonkę w kratkę wykonasz z bawełnianej ściereczki kuchennej.

Efekt końcowy kuchni dla dziecka. Miętowa kuchnia drewniana z przerobionymi drzwiczkami i zasłonką w granatowo-białą kratkę

Gotowa kuchenka drewniana po przerobieniu na styl vintage będzie się pięknie prezentować zarówno w pokoju dziewczynki jak i chłopca. Chętnie obejrzymy wasze przerobione kuchenki, dlatego pochwalcie się zdjęciami waszych dzieł w komentarzu!

Aranżacja pokoju dziecka, w którym stoi przerobiona kuchnia dla dzieci

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *