Dekoracja do pokoju dziecięcego DIY – girlanda z zającami

Zachęcamy do wykonania prostej i efektownej dekoracji – girlandy do pokoju dziecka w urocze zajączki. Na pewno sprawdzi się ona w pokoiku leśnym, choć wzór jest na tyle uniwersalny, że będzie pasować prawie do każdego pokoiku, czy to dziewczynki czy chłopca. Girlandę z zającami możemy również wykorzystać jako ozdobę mieszkania w okresie wielkanocnym. Jesteśmy jednak przekonani, że zakochacie się w tych uroczych zającach i zagoszczą w dziecięcym pokoju na dłużej.

Zrobienie girlandy zajmie nam jedno popołudnie, a jeśli mamy małego pomocnika, pójdzie jeszcze sprawniej! Bbędzie to przy okazji świetny sposób spędzenia razem czasu na kreatywnym działaniu. W zależności od wieku, możemy poprosić naszą pociechę o pomoc w wyborze papieru, wycinaniu, nawlekaniu elementów na tasiemkę, przyklejaniu pomponów itp.

Czego potrzebujemy do wykonania girlandy z zającami?

  • tektura lub blok techniczny na ,,plecki” zajączków
  • ścinki tapet lub papierów do pakowania prezentów
  • szablon
  • nożyczki
  • klej wikol i pędzelek
  • tasiemka, wstążka lub sznurek (ok.150 cm)
  • pompony (mogą być też kulki zrobione z waty)

Materiały potrzebne do wykonania girlandy do pokoju dziecka

Sposób wykonania girlandy do pokoju dziecka:

  1. Najpierw należy wyciąć szablon zajączka, którym następnie posłużymy się do odrysowania wszystkich kolejnych elementów. Kiedy zdecydujmy, ile zajączków będzie się znajdowało na naszej girlandzie, wytnijmy tyle samo tekturowych ,,plecków” i elementów z ozdobnego papieru lub tapety.
Girlanda do pokoju dziecka z zającami - pierwszy etap wykonania- wycięcie wszystkich elementów

2. We wszystkich tekturowych elementach (mniej więcej na wysokości policzków zajączków) zróbmy dziurki do przewlekania tasiemki. Dla ułatwienia możemy posłużyć się dziurkaczem. Po zrobieniu dziurek przewlekamy wstążkę przez wszystkie zajączki, starając się zachować podobne odległości między nimi.

girlanda do pokoju dziecka zające nawleczone na tasiemkę

3. Po kolei każdego tekturowego zajączka smarujemy klejem i przyklejamy zająca z ozdobnego papieru lub tapety. Na koniec doklejamy jeszcze pompony, które będą ogonkami zajączków.

etap wykonania girlandy do pokoju dziecka z zającami - przyklejanie pomponów

4. Po wyschnięciu kleju girlanda jest już gotowa do zawieszenia!

girlanda do pokoju dziecka - efekt końcowy - girlanda wisi na tle zielonej ściany
Szablon do skopiowania i wykonania girlandy z zającami do pokoju dziecka

Jeśli chcecie samodzielnie wykonać więcej elementów nawiązujących do leśnego motywu to zachęcamy do zrobienia lampy z muchomorem DIY.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *