Kolekcja dla rodziców kochających stylowe wnętrza

fot. marcelwanders.cybex-online.com

Kiedy oglądamy przepięknie zaprojektowane mieszkania w stylu Glamour, Mid-Century Modern czy Hampton ciężko sobie wyobrazić tam małe dziecko uciapane startą marchewką czy zdobywające pierwsze umiejętności jedzenia metodą BLW. Wiadomo jednak, że ludzie ceniący dobry design, i przepiękne wnętrza też mają dzieci. A dopóki maluchy nie dorosną do swojej przestrzeni, pierwsze kilka lat będą dzielić ją z nami. Nie dla każdego rodzica to takie proste do zaakceptowania. Inaczej też wygląda przy jednym dziecku a inaczej kiedy dzieci jest więcej i czas ten wydłuża się nawet o kolejne kilka lat. Nasze salony, kuchnie i miejsca gdzie najczęściej przebywamy, zamieniają się w bawialnie dla dzieci. Jak podchodzimy do rodzicielstwa to sprawa całkowicie indywidualna i raczej nie powinna podlegać ocenie. Ja osobiście znam sporo rodziców, którzy zwracali uwagę nawet na printy pieluch tertrowych czy ściereczkach pomocnych przy karmieniu maluchów. Dziecięce bujaki, krzesełka do karmienia czy kolorowe maty do zabawy potrafią nieźle namieszać w naszych salonach.

fot. marcelwanders.cybex-online.com

Projekty z „Parents Collection” dedykowane są rodzicom, którzy kochają piękny design. Stworzone przez międzynarodowej sławy architekta wnętrz oraz właściciela marki Moooi – Marcela Wandersa oraz założyciela CYBEX Martina Pos a inspiracją dla koncepcji był kultowy projekt krzesła – „Monster Chair”.

Sam projektant mówi o niej tak: 


Naszym zamiarem razem z CYBEX, było umożliwienie rodzicom zachowania maleńkiej części własnego, osobistego marzenia, w tym wielkim wyobrażeniu o wspólnej rodzinie. Chciałem, by kolekcja miała wyraźną osobowość – przypominającą rodzicom, że oni wciąż mogą zachować swoją.
fot. marcelwanders.cybex-online.com

Kolekcja nie jest nowa, bo jej premiera miała miejsce w 2016 roku, ale wciąż dostępna w sklepach internetowych czy allegro. 

W jej skład wchodzą – wysokie krzesełko do karmienia, leżaczek, bujaczek, zabawki-pacynki oraz pojemnik na zabawki. Wszystkie projekty łączy pikowany wzór.

Slogan, który promuje tę zabawną i wyrafinowaną kolekcję to:

Living your most fabulous Dream.

Marcel Wanders podkreśla, że ta kolekcja została zaprojektowana z myślą o rodzicach, którzy marzą o dziecku ale nie chcą utracić swojego stylu życia i wrażliwości na piękno. Produkty mają się integrować z domem i ich przestrzenią, która stworzyli wcześniej i nie musi się ona diametralnie zmieniać wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny.

W projektach nie znajdziecie pastelowych kolorów, wzorów w motylki czy dinozaury, ale zabawne potwory, inspirowane popularnymi na wschodzie zabawkami projektantów i figurkami mangi. 

Stylowe posiłki gwarantuje wysokie krzesełko z plastikową skorupą oraz przytwierdzoną do niej pikowaną, haftowana poduszkę. Z tyłu widać czerwony kwiatek, który w rzeczywistości jest śrubą przytrzymująca poduszkę.

Nogi to bukowe drewno z chromowanymi elementami. Krzesełko posiada regulowany podnóżek, wyjmowany pałąk oraz tacę.

Dla maluszków dostępne są leżaczek CYBEX Bouncer oraz bujaczek CYBEX Rocke. Szkielet został wykonany z drewna bukowego a tapicerowana wkładka z bezpiecznej ekoskóry. Siedziska posiadają trzypunktowe pasy bezpieczeństwa  a w leżaczku można je regulować do pozycji leżącej oraz pół siedzącej. Dostępne w czterech wariantach, różniącej się kolorem i dekoracją: Hippie Wrestler, Graffiti, Space Pilot oraz Love Guru.

Czarna lub biała Cybex Świnka domowa – Hausschwein. Czy można powiedzieć o świni, że jest elegancka i ponadczasowa? Jeśli ma piękny pikowany zadek i elegancki paseczek to wiadomo, że będzie oryginalną ozdobą każdego wnętrza i gwarantujemy, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Po zdjęciu nosa pomieści klocki LEGO, książki czy maskotki.  Można w niej przechowywać gazety a nawet może służyć za wazon do ciętych kwiatów. Jest tak wytrzymała, że dzieci bez problemu mogą na niej siadać! Świnka Hausschwein pozwala rodzicom pozostać wiernymi standardom estetycznym ich domu, jednocześnie kradnąc serca dzieci w każdym wieku.

Marcel Wanders nie bez przyczyny zwany „Lady Gagą designu”. Jest bowiem nieustającą fontanną pomysłów i energii. Jest uwielbiany za niebanalne pomysły i wizualną lekkość projektów. A my jeszcze o nim napiszemy bo to nie jedyne jego projekty dla małych miłośników dobrego designu.

Kolekcja „Parents” Marcela Wandersa we współpracy z firmą Cybex. 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *