Pomysłowe dekoracje świąteczne zrób to sam z materiałów dostępnych w każdym domu

Jeśli szukacie ciekawych pomysłów na proste dekoracje świąteczne typu zrób to sam, które na dodatek można zrobić z tego, co mamy pod ręką, warto skorzystać z naszych propozycji. Oczywiście sklepowe półki uginają się od przepychu gotowych świątecznych ozdób. Nic jednak nie zastąpi satysfakcji i dumy z własnoręcznie przygotowanych dekoracji.

Dekoracje świąteczne typu zrób to sam możemy wykonać razem z dzieckiem

Wykonanie wraz z dzieckiem dekoracji świątecznych to okazja do spędzenia czasu razem na zabawie i kreatywnych działaniach manualnych. Można dowolnie modyfikować prezentowane przez nas pomysły na dekoracje świąteczne zrób to sam. Lub potraktować je jako inspirację do puszczenia wodzy fantazji i realizacji własnych projektów. Ileż to będzie radości ze wspólnego dekorowania domu ozdobami, które powstały za pomocą naszych rąk. W czasie świąt zaś zbierać pochwały od najbliższych za pomysłowość.

Kartki świąteczne, z których można stworzyć także obrazki

Na profilu instagramowym @deko_lisi znajdziemy wiele inspirujących pomysłów na wykorzystanie wszelkiego rodzaju tekturek, drewnianych spinaczy, papierowych słomek czy ścinków papieru. Czyli tego, co zwykle zalega nam gdzieś w szufladach. Jeden wieczór i odrobina kreatywności wystarczy, by stworzyć niebanalne dekoracje świąteczne.

Dekoracje świąteczne zrób to sam jako momysł na zrobienie kartek świątecznych z choinkami ze ścinków tekturek
Dekoracje świąteczne zrób to sam- obrazki reniferów wykonanych ze spinaczy drewnianych i tekturki- Projekt pokoik
Pomysłowe kartki na życzenia świąteczne lub obrazki, którymi można udekorować dom – po inspiracje warto zajrzeć na profil instagramowy @deko_lisi

Świąteczna girlanda zrób to sam z reniferami z rolek po papierze

  • Girlanda świąteczna

Jedną z obowiązkowych dekoracji świątecznych typu zrób to sam jest wykonanie ozdobnej girlandy w świątecznym klimacie. W czasie zimowego spaceru warto porozglądać się w poszukiwaniu elementów, z których w domu możemy stworzyć girlandę świąteczną. Nada się tak naprawdę wszystko, co jesteśmy w stanie przytwierdzić do sznureczka czyli: szyszki, świerkowe gałązki, małe patyczki, kiście jarzębiny itp. Dodatkowo możemy wysuszyć w piekarniku plastry pomarańczy czy jabłek i wykonać gwiazdki z papieru lub renifery z rolek po papierze.

Etapy wykonania girlandy świątecznej zrób to sam do powieszenia w pokoju dziecka
Girlanda świąteczna na ścianie zrobiona diy z gałęzi sosnowych, szyszek i papierowych reniferów zrobionych z rolek po papierze
Świąteczna girlanda ożywi wnętrze pokoju dziecięcego i nada mu świątecznego klimatu

Świąteczne lampiony

Delikatne światło migoczących światełek zawsze dodaje urokliwego świątecznego klimatu we wnętrzu. Proponujemy wykonanie prostych lampionów z materiałów dostępnych w domu. Wymyślanie wzorów lampionów, malowanie, wycinanie i komponowanie elementów pobudzi wyobraźnię i będzie przy okazji świetnym treningiem małej motoryki. Ze względów bezpieczeństwa do środka lampionów zamiast świeczek włóżmy łańcuch światełek LED na baterie. Tego typu lampion z powodzeniem może zastąpić lampkę nocną.

  • Lampion Nasypało śniegu – do jego wykonania potrzebujemy: czysty pusty słoik, pędzelek, białą farbę akrylową lub plakatową, lampki LED na baterie. Opcjonalnie możemy dodać zielone świerkowe gałązki, ozdobny sznureczek lub dowolne elementy dekoracyjne. Malujemy dowolne wzory na słoiku, a po wyschnięciu farby przywiązujemy ozdoby wedle uznania. Po włożeniu do środka lampek otrzymujemy lampion, który wieczorem doda we wnętrzu świątecznego uroku. Innym pomysłem na równie prosty w wykonaniu śnieżny lampion jest posmarowanie słoika klejem i posypanie go białym sypkim brokatem lub wiórkami kokosowymi, które znajdziemy w kuchennej szafce.
lampion ze słoika krok po kroku jak zrobić dekorację świąteczną diy
efekt końcowy dekoracji świątecznej zrób to sam lampion ze słoika
Lampion ze słoika to jakże wdzięczny i prosty sposób na stworzenie świątecznej dekoracji

  • Lampion Świąteczny kolaż wykonamy z pustego słoika lub szerokiego wazonu. Dodatkowo potrzebujemy nożyczek, kleju, kolorowych czasopism i lampek LED na baterie. Wycinamy dowolne ilustracje z czasopism lub gazetek świątecznych i przyklejamy dowolne kompozycje tworząc w ten sposób niepowtarzalny kolaż. Na koniec gwint słoika możemy ozdobić sznurkiem lub wstążką, a do środka włożyć sznur lampek i lampion w roli dekoracji świątecznej jest gotowy!
Etapy wykonania dekoracji świątecznej zrób to sam lampion kolaż
Aranżacja dekoracji świątecznych w pokoju dziecka, na drewnianym biurku stoi lampion DIY wykonany ze słoika
Wykonując wraz z dzieckiem lampion techniką kolażu tworzymy małe dzieło sztuki i możemy być pewni, że nie ma na świecie drugiej takiej samej dekoracji świątecznej

Dekoracje świąteczne zrób to sam na oknie

Jeśli marzy nam się świąteczny biały krajobraz za oknem, a tymczasem długoterminowe prognozy pogody przewidują co najwyżej deszcz, nic straconego, jest i na to sposób! Wystarczy stworzyć na oknie wymarzony zimowy krajobraz z wykorzystaniem sztucznego śniegu w sprayu. Wszelkie szczegóły można zaznaczyć przy pomocy drewnianego patyczka do szaszłyków lub wykałaczki, a dzieciaki będą miały ogromną radość, jeśli pozwolimy im wykonać wzory własnymi paluszkami.

Dekoracje świąteczne zrób to sam na oknie rysunek zrobiony sztucznym śniegiem przedstawiający ośnieżone domki i góry
Okno z widokiem na ośnieżone szczyty gór i położoną w dolinie małą wiejską osadę? Na szybie okna możemy stworzyć taki krajobraz, jaki tylko nam się zamarzy!

Jeśli nie mamy sztucznego śniegu w sprayu, to wytnijmy śnieżynki z białego papieru. Małe ażurowe serwetki wycięte ze zwykłego papieru do drukarki i przyklejone do szyby wyglądają niczym tańczące na wietrze płatki śniegu. Wystarczy odrysować od kubków różnej wielkości kółka (można posłużyć się w tym celu cyrklem) i następnie je wyciąć. Każde kółko składamy na pół, potem jeszcze raz na pół i jeszcze raz. Kiedy otrzymamy złożone na osiem części kółko, wycinamy na brzegach dowolne kształty. Po rozłożeniu mamy niepowtarzalne śnieżynki, które wystarczy przykleić do szyby zwykłym klejem w sztyfcie. Ten pomysł na dekorację świąteczną okna przetestowaliśmy już wielokrotnie i możemy zapewnić, że kiedy tylko śnieżynki nam się znudzą lub okres świąteczny dobiegnie końca, szyby bez trudu umyjemy zwykłym płynem.

etapy wykonania śnieżynek z kółek białego papieru
dekoracje świąteczne zrób to sam na oknie przyklejone białe śnieżynki wycięte z papieru DIY
Białe śnieżynki na oknie w pokoju dziecka stworzą bajkowy klimat we wnętrzu. Najważniejsze, że te proste dekoracje świąteczne możemy zrobić sami z dzieckiem

Więcej inspiracji na dekoracje świąteczne wykonane własnoręcznie znajdziecie tutaj.

S.M.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *